Bizden Mesaj

tuncay demir, natural tv, genel yayın yönetmeni

   SES (Société Européenne des Satellites)  Uydu platformunun, bölge   pazarının niteliklerini göz önüne alarak yaptığı pazar araştırmaları   kapsamında, NTR’nin izleyici profilinin alım gücü orta ve yüksek   düzeyde olan hane halklarından oluştuğu belirlenmiştir.


   NTR olarak en büyük amacımız, ülkemizin ve firmalarımızın Afrika   coğrafyasına tanıtılması ve kanalımıza reklam veren firmaların da   beklediği etkiyi almasıdır. 


   Bu doğrultuda kanalımızın temel politikası, firmalar ile bir bütünlük   içerisinde çalışılarak maksimum etki ve kazanç sağlanmasıdır.


Bizler kendimize yakın gördüğümüz Afrika halklarının, ülkemizi ve milli politikalarımızı en doğru şekilde anlayabilmeleri ve her iki millet arasında süregelen ticaretin de, her iki tarafın menfaati olacak şekilde çalışmaya devam edeceğiz.


Kanalımızla yapacağınız reklam tanıtım çalışmalarında, Afrika’ya yaptığımız yayın formatımız sebebiyle firmanız, Ticaret Bakanlığı’ndan yayın bedelinin, %70’i ile %80’ni kadar ki kısmını, ayrıca reklam prodüksiyon bedelinin de %65’ ini, reklam filmi hazırlama bedeli olarak “YURT DIŞI BİRİM, MARKA VE TANITIM FAALİYETLERİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ” kapsamında geri alabilmektedir.

NTR kanalı, ülkemizin yerli uydu operatör şirketi olan TURKSAT’ın 4A uydusu üzerinden    ve    dünyanın    önde    gelen    uydu operatörlerinden olan Lüksemburg merkezli SES (Société Européenne des Satellites) uydu şirketi tarafından işletilen ASTRA 2G uydusundan yayın yapmaktadır.


Afrika’daki pazar olanakları açısından öne çıkan dillerden, İngilizce ve Fransızca dillerinde yayın yapan kanalımız,  Afrika’da 42 ülkede 1 milyardan fazla nüfusa hitap etmektedir. Uydu yayını dışında da ağırlıklı olarak Gana ve Nijerya olmak üzere çok sayıda hane halkının evine dijital olarak doğrudan da (Free-to-air) ulaşmaktadır.


Ayrıca NTR’nin yayın yaptığı SES uydularının, bölgenin en büyük pazarlarından olan Gana ve Nijerya’da, yerel televizyon platformlarıyla doğrudan yayın işbirlikleri bulunmaktadır. Böylelikle kanalımız, yerel yayın platformlarında da yer almaktadır. 


NTR, Afrika ve Türkiye pazarına hitap eden Türk sermayesine ait ilk televizyon kanalıdır. 


Yayın skalamızda; Ekonomi, Ticaret, Haber, Sağlık, Tarım, Müzik, Kültür, Dizi, Film, Çizgi Film, Eğitim,  Spor, Belgesel, Eğlence ve Firma  Tanıtımları içerikli pek çok program mevcuttur.

Daha güzel ve mutlu yarınlarda buluşmak dileği ile sevgi ve saygılarımızı sunuyorum.                       

Tuncay DEMİR
NTR TV
GENEL MÜDÜR