EnglishFrenchTurkish
HomeNewsFacebook family of apps gradually returning to service

Facebook family of apps gradually returning to service

Facebook ve uygulama ailesi, nedeni bilinmeyen altı saatlik dünya çapında bir kesintinin ardından Pazartesi günü yavaş yavaş hizmete dönmeye başladı.

Facebook, Instagram ve WhatsApp, hizmetler normalden daha yavaş çalışıyor gibi görünse de bazı kullanıcılar için faaliyetlerine yeniden başladı. WhatsApp, elektrik kesintisinin ardından özellikle bodur görünüyordu.

Web sitesi ve uygulama kesintilerini izleyen Downdetector web sitesine göre, 125.000’den fazla kişi Doğu saatinden hemen önce Facebook’ta kesintiler bildirdi.

Yaygın kesintinin nedeni resmi olarak açıklanmadı ve Instagram ve WhatsApp’ı içeren bir dizi uygulama ve hizmetin ana şirketi olan Facebook, konuya ağırlık vermedi, ancak Pazartesi günü erken saatlerde “bazı kişilerin erişimde sorun yaşadığını” kabul etti. uygulamalarımız ve ürünlerimiz.”

Facebook sözcüsü Andy Stone, bazı kullanıcıların hizmetin yeniden başladığını bildirmesinin ardından yaptığı açıklamada, “dünya çapında bize bağımlı olan devasa insan ve işletmeler topluluğundan” özür diledi.

Twitter’da “Üzgünüz,” dedi. “Uygulamalarımıza ve hizmetlerimize yeniden erişim sağlamak için çok çalışıyoruz ve şimdi tekrar çevrimiçi olduklarını bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Bize tahammül ettiğiniz için teşekkür ederiz.”

Daha önce “karlı bir gün gibi hissediyorum” diyen Instagram’ın başkanı Adam Mosseri, “Haftaya böyle başlamak istemedik” diyerek kapatma için ayrı ayrı özür diledi.

Twitter’da “Instagram yavaş yavaş tekrar çevrimiçi olmalı” diye ekledi.

Twitter, Facebook’un kapanmasının ortasında trafikte büyük bir artış gördü ve bu da mikroblog web sitesinde bazı sorunlara yol açtı.

Twitter Destek, “Bazen normalden daha fazla insan Twitter kullanıyor. Bu anlara hazırlanıyoruz, ancak bugün işler tam olarak planladığımız gibi gitmedi” dedi.